yasak

warning: Creating default object from empty value in /hermes/bosnaweb18a/b1805/myd.hanciykp0/public_html/cinseltuzak.com/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1389.

Reklamlarda kadının cinsel obje olarak kullanılmasına yasak geliyor

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu Başkanı Ayşe Gülsün Bilgehan'ın, kadın raporu AKPM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Oy çokluğu ile kabul edilen rapor ve buna bağlı tavsiye kararı tasarısı; Avrupa Birliği Meclisi'nde görüşülerek oylandıktan sonra yürürlüğe girecek ve tüm AB ülkelerinde, reklamlarda kadın vücudunun cinsel obje olarak kullanılması yasaklanacak.

Hürriyet'in sitesinin yasaklanmasi

Hürriyet'in sitesi 'porno içerdiği' gerekçesiyle bazı Arap ülkelerinde yasaklanmıştı: Hürriyet, internette artık çıplak fotoğrafı yayınlamayacak mış
Hürriyet Gazetesi, internet sitesinden 'çıplak kadın' fotoğraflarını kaldırma kararı aldı. Kararın, çocukların da internet sitelerine kolaylıkla ulaşabildiği göz önünde bulundurularak verildiği açıklandı.

İnternet sitesinde 'çıplak kadın' fotoğrafı kullanmama kararını hürriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge açıkladı.

İçeriği paylaş