üniversite

warning: Creating default object from empty value in /hermes/bosnaweb18a/b1805/myd.hanciykp0/public_html/cinseltuzak.com/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1389.

3 yıl süren kıskançlık cinayetle bitti

Eskişehir’de, tesadüfen girdiği kafede eski sevgilisiyle 3 yıl önce bir süre flört eden üniversiteden arkadaşını görünce bıçaklayıp öldürdü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu Güneş K. (25), arkadaşlarıyla bir barda içki içtikten sonra Porsuk Bulvarı’nda yürümeye başladı.

Güneş K. (25), arkadaşlarından ayrılıp tuvalet ihtiyacını gidermek için bir kafeye girdi. Güneş K, kafede, 2004 yılında 9 ay flört ettiği Ayşegül Ş’nin kendisini terk etmesinin ardından 2005’te kısa süre arkadaşlık ettiği üniversiteden arkadaşı Gökhan Günay’ı (26) gördü.

Cinsel taciz araştırıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü'nce, "yüksek lisans tezi'' olması için Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerindeki 8 üniversitenin beden eğitimi ve spor yüksekokullarında, kız öğrencilerin öğretim elemanlarınca cinsel tacize maruz kalıp kalmadıklarını öğrenmek için araştırma yapıldı.

Araştırmada, kız öğrencilerin yüzde 2,5'inin, en az bir kez cinsel tacize maruz kaldığı belirlendi. Öğrencilerin çoğu "toplumsal ilişkilerinin zarar görmesinden'' ve "suçlanacakları korkusuyla'' öğretim elemanlarından şikayetçi olmazken, yüzde 2'si ise şikayetçi oldu.

İzmit, aa

İçeriği paylaş