Tecavüz

warning: Creating default object from empty value in /hermes/bosnaweb18a/b1805/myd.hanciykp0/public_html/cinseltuzak.com/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1389.

Dikkat! Pedofilikler kendilerini sevdiriyor

Pedofiliklerin, bu işi ustaca yapan ve çocuklar tarafından da çok sevilen kişiler olduğunu belirten Prof. Oral, 'Bu durum aileler açısından yanıltıcı olabilir' uyarısında bulundu.

Cinsel suçlarda özellikle delillerin doğru değerlendirilmesi ve doğru raporlandırılması üzerine çalışmalar yapan adli bilimler profesörü Ersi Abacı Kalfaoğlu, Türkiye'de kadın ve çocuklara yönelik cinsel suçlarla ilgili kanunların yetersiz olduğunu söylüyor.

Prof. Kalfaoğlu, "Şu anda tabi ki kanunlar yetersiz, ancak son çalışmalar gösteriyor ki toplumdaki duyarlılık giderek artıyor. Mecliste çalışmaları süren tasarı ve taslaklar var, konuya daha kapsamlı bir yaklaşım olacak diye düşünüyorum. Bilinç düzeyi var, esas önemli olan kapsamlı bir koordinasyondur. Biz de bu koordinasyonun bir parçası olmayı hedefliyoruz" diyor.

CİNSEL SUÇLAR CEZA KANUNUNUN KARA NOKTALARI

Kongo'da çocuklara toplu tecavüz vahşeti

Afrika ülkesi Kongo'nun doğusunda, BM barış gücü üssüne sadece 15 kilometre mesafede bir kasabayı basan bir grup militan, yaklaşık 200 kadına ve bazı erkek çocuklarına dört gün boyunca tecavüz etti.

Yardım kuruluşu International Medical Corps'tan Will F. Cragin, 30 Temmuz'daki baskından sonra BM'nin bölgenin işgal altında olduğunu bildiğini ancak çevredekilere SMS'le uyarı geçmekle yetindiğini söyledi.

BM ise "olayın soruşturulduğunu" açıkladı.

Hiç çatışma çıkmadığını ve ölen olmadığını kaydeden Cragin, sayıları 200 ila 400 kadar olduğu sanılan militanların bölgeyi "talan ettiğini ve kadınlar ile erkek çocuklarına sistematik tecavüz uyguladığını" söyledi.

İsveçli polis şefi tecavüzden hapiste

İsveç’in cinsel eşitlik çalışmalarıyla ünlü eski polis şefi, tecavüz, fuhuş ve kadın satma dahil 17 ayrı suçtan 6.5 yıl hapse mahkûm oldu.

14 yaşındaki bir kızla buluşmaya giderken yakalanan Lindberg’in arabasında bir çanta dolusu seks oyuncağı bulundu. Eski polis şefi, kızın kendisine 18-19 yaşlarında olduğunu söylediğini iddia etti. Ancak genç kızın internet kayıtları, gerçek yaşını söylediğini kanıtladı. Lindberg, polis teşkilatı temsilcisi olarak, İsveç’te cinsel taciz ve cinsiyet eşitliği üzerine konferanslar veriyordu.

Tecavüz ve işkenceleri film yaptı!

Üç kız çocuğunu bir odaya kapatıp tecavüz ve işkence ederken yaşananları kaydetti...

Londra'da yaşanan olayda, 19 yaşındaki Jay Jay Alexander, kurbanlarını alıkoyup, onlara akıl almaz işkenceler yaptı ve tecavüz etti.

Bununla da yetinmeyen Alexander, tüm yaşananları cep telefonu ile kaydetti.
1999 yılında çekilen "Blair Cadısı" filminden esinlenen Alexander, kızların çığlıklarını kaydetti ve tıpkı filmdeki gibi ışıklandırmayla karanlık görüntüleri aydınlattı.

25 Ocak'ta küçük kızları koşu pistinin kullanılmayan soyunma odalarına çağıran Alexander, ilk önce 13 yaşındaki bir kızı sarhoş etmeye çalıştı.

100 çocuktan 33'ü istismara uğruyor

Türkiye Psikiyatri Derneği'nden yapılan açıklamada, Siirt’teki tecavüz olayına değinildi, 'Bedeni ve ruhu örselenmiş bir çocuğun geleceği de yaralıdır' denildi.

Türkiye Psikiyatri Derneği Yönetim Kurulu adına Yard. Doç. Dr. Ayşe Devrim Başterzi ve Adli Tıp Uzmanları Derneği adına Doç. Dr. Halis Doksöz’ün yaptığı yazılı açıklamada, Siirt’te ortaya çıkan tecavüz olayının kamuoyu vicdanında derin yaralar açtığına değinildi. Çocuk istismar ve ihmallerinin toplumumuzda örtük kalmış çok ciddi bir olgu olduğu bildirilerek, istismarı ve tecavüzü önlemeye, ortadan kaldırmaya yönelik önlemlerin yaşama geçirilmesi gerektiğinin altı bir kez daha çizildi.

"Bu üzücü olay çocuk istismar ve ihmalinin toplumumuzda ne denli ciddi ve o denli örtük kalmış bir olgu olduğunu, istismarı önlemeye, ortadan kaldırmaya yönelik önlemleri yaşama geçirmenin ne denli yaşamsal olduğunu bir kez daha göstermiştir" denildi.

'Ahlak polisiyim' dedi tecavüz etti

Bursa'da 2 Nisan'da okul çıkışı sevgilisi ile buluşan lise öğrencisi 16 yaşındaki kızı bankta öpüşürken gören sabıkalı tecavüzcü, ikiliyi takip etti. Daha sonra sevgilisinden ayrılıp evine yürüyen lise öğrencisinin karşısına dikilen sapık, "Ben ahlak polisiyim, senin öpüşürken görüntülerini aldım, emniyete götüreceğim" diyerek korkuttuğu kıza ormanda tecavüz etti. Eve gitmeyerek erkek arkadaşına sığınan liseli, burada da erkek arkadaşının tecavüzüne uğradı. Polise giden mağdur kız sahte polisten şikayetçi olup, sevgilisinden davacı olmadı. 27 Nisan'da yakalanan sahte polis hakkında 24 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Hapse giren zanlının aynı suçtan 9 yıl cezaevinde yattığı ve yaklaşık 5 ay önce tahliye olduğu öğrenildi.

Toplumumuzda tecavüz cezalandırılmıyor

Prof. Dr. Şahika Yüksel'e göre tecavüz kendini denetleyemeyen erkeklerin fiili değil, tasarlanarak işlenen bir suç ve en önemli mağduru da kadınlar ile tanıklıkları zor olan hastalar, sağır-dilsizler ve çocuklar..

Her altı dakikada bir işlenen ve dünyada her dört kadından birinin maruz kaldığı en korkunç saldırı biçimi tecavüz. Hatta istatistikler her altı erkek çocuktan birinin, 18 yaşından önce tecavüze uğradığını ortaya koyuyor. Tecavüze uğrayan her beş kişiden dördü saldırganı tanıyor, tecavüzlerin yüzde 50'si de planlı bir şekide çoğunlukla mağdurun evinde ya da bir meskende gerçekleşiyor. Tecavüze uğramak için kadın olmak, eşcinsel olmak, çocuk olmak, bekâr olmak, kocanla ya da sevgilinle seks yapmayı istememek, mini etek giymek, işveli gülmek ya da âşık olmak yeterli. Bir yoketme eylemi olan tecavüzü yapanlar ise, kendine hâkim olamayan günahkârlar, akıl hastaları ya da sokaklarda karanlık köşe başlarında bekleyen aylaklar değil. Tecavüzcülerin yüzde 30'u evli ve hemen hemen tamamı toplum içerisinde saygın bir yere sahip, meslek sahibi insanlar. En son kasklı tenor olayıyla Türkiye gündemini sarsan tecavüz vakalarını İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şahika Yüksel'le konuştuk.

Avrupa Birliği' nden Cinsel Taciz Kararı

Yeni yönergeye göre, işverenlerden, işçilerin şikayetleri karşısında cinsel tacize karşı mümkün olan her tür önleyici tedbiri aldıklarını kanıtlamaları istenecek. Mahkemeler de, tacize uğrayan işçilere halen var olan tavanı göz önüne almaksızın maddi tazminat ödenmesine karar vermede serbest olacaklar.

Avrupa İstihdam ve Toplumsal İşler Komisyonu üyesi Anna Diamantopolou yaptığı açıklamada, ''Ulusal yasalarda bulunmayan cinsel taciz suçuna nihayet ad kondu'' dedi. Böylece ilk kez işyerinde cinsel taciz tüm Avrupa'da yasadışı kabul ediliyor.

Üzerinde anlaşmaya varılan yönergede cinsel taciz, ''bir kişinin onurunu kırmak amacıyla ve/veya göz korkutan, düşmanca, saldırganca ya da rahatsızlık verici bir ortam yaratmak için cinsellikle ilgili istenmeyen davranışta bulunmak'' olarak tanımlanıyor.

10 aylık bebeğe cinsel taciz

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, kuzeni tarafından “cinsel istismara uğradığı” iddia edilen 10 aylık bebek, tedavi altına alındı.

Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi tutuklandı.

Paşabayır Mahallesi'nde oturan F.G. ile akli dengesi bozuk olduğu bildirilen eşi K.G'nin 10 ay önce dünyaya gelen kızları Ş.G'nin sürekli ağladığını gören yakınları, bebeğin bezini açtıklarında kan içinde olduğunu görünce, durumu baba F.G'ye bildirdiler.

F.G. tarafından Bandırma Devlet Hastanesi'ne götürülen ve “Tacize uğramış olabileceği” ön tanısı konulan bebek, kanamasının durmaması üzerine Bursa'ya sevk edilirken, Bandırma Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan bebeğin kanamasının, “Herhangi bir organla kızlık zarı bozmaya bağlı” olduğunun belirlenmesi üzerine, ailenin yakınlarının ifadelerine başvuran polis, baba F.G'nin yeğeni olduğu öğrenilen ilköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi N.G'yi (14) gözaltına aldı.

Mankenstar’a korkunç infaz

Mankenstar yarışmasıyla Rusya çapında ünlenen Oksana defalarca tecavüz edilerek öldürüldü. Ünlü mankenin zengin iş adamlarıyla grup seks yaptıktan sonra öldürüldüğü sanılıyor

KIZINA TECAVÜZ EDEN ADAMIN CİNSEL ORGANINI KESİP ÖLDÜRDÜ!..

Kuşadası'nda büyük yankı uyandıran minibüs şoförü cinayetinin ardından namus meselesi çıktı.

7 Haziran'da işkence yapılarak öldürülen ve cesedi dağa atılan minibüs şoförü cinayetiyle ilgili olarak gözaltına alınan 4 zanlı, akşam saatlerinde çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Jandarmanın yaptığı araştırmada işkenceyle öldürülen minibüs şoförünün, tutuklanan 4 zanlı arasında bulunan 45 yaşındaki H.C.'nin 16 yaşındaki kızını tecavüz ederek hamile bıraktığı ortaya çıktı.

Bir anlık gaflete düştüm, pişmanım

Tecavüze uğrayan eşini bıçaklayan koca: ‘Bir anlık gaflete düştüm, pişmanım’

İZMİR'in Buca İlçesi'nde, tecavüze uğrayan, konuşma güçlüğü çeken eşi H.B.'yi bıçaklayarak yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan U.B., savcının talimatıyla serbest bırakıldı. U.B., “Bir anlık gaflete düşüp bıçakladım. Çok pişmanım. Eşime tecavüz edenler cezasız kalmasın” diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte Türkiye'nin utanç raporu...

Emniyet'in cinsel suçlarla ilgili raporu, dudak uçuklatan istatistikleri ortaya koydu.

Emniyet'in cinsel suçlarla ilgili raporu, dudak uçuklatan istatistikleri ortaya koydu. 1999'da 600'lerde olan tecavüz vakaları 2007'de 1000'e yaklaşırken, sadece 2007'de bin 268 vakada bin 800 çocuk cinsel saldırıya uğradı.

Bu çocuklardan, 1'i yabancı olmak üzere 4'ü yaşamını yitirdi. "Cinsel Dokunulmazlığa Karşı İşlenen Suçlar" başlıklı rapordaki rakamlara göre 1999'da 642 olan zorla ırza geçme (tecavüz) olayı 2007'de 920'ye yükseldi.

İlköğretim okulunda sapık paniği

İZMİR Karşıyaka'da ilköğretim okulunda sapık paniği yaşandı. Okulun bahçesindeki tuvalete, 7 yaşındaki erkek öğrenci R.V.T.'nin arkasından giren sapık, tacizde bulunup tecavüze hazırlandığı sırada, küçük çocuğun ağlayıp bağırarak yardım istemesi üzerine kaçtı. Büyük panik yaratan olayla ilgili araştırma yapan polis kimliği belirlenen sapığı ararken, minik öğrenciye psikolog desteği veriliyor.

Olay, geçen çarşamba günü Şemikler semtindeki 6305 sokakta bulunan Lamia Karer İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Okulun bahçesindeki tuvalete ihtiyaç gidermeye giden öğrencilerden R.V.T.'nin arkasından, iddiaya göre okulun açık kapısından bahçeye girdiği sanılan sapık da girdi.

İstanbul'daki tecavüz rezaleti anlaşmalı çıktı

Istanbul Emniyet Müdürlüğü, "bir genç kıza Sarıyer Belgrad Ormanları’nda 2 kişi tarafından tecavüz edildiği" yönündeki haberlerin "gerçeği yansıtmadığını" bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada, dün ve bugünkü bazı gazetelerde, "Sarıyer’de bir genç kızın iki kişi tarafından zorla arabaya bindirilerek kaçırıldığı ve Belgrad Ormanları’nda tecavüz edildiği" haberine yer verildiği belirtildi.

Konuyla ilgili çalışmalarda, olayın basına yansıdığı gibi olmadığının belirlendiği dile getirilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

İçeriği paylaş