medya

warning: Creating default object from empty value in /hermes/bosnaweb18a/b1805/myd.hanciykp0/public_html/cinseltuzak.com/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1389.

KADIN CİNSEL OBJE OLARAK KULLANILMASIN

CHP, medyadaki cinsiyetçi anlayışın araştırılması ve medyanın kadını "arka sayfa güzeli" ya da gündüz kuşağında "ağlayan aldatılmış, çaresiz kadın" olarak görme anlayışından uzaklaştırılması için Meclis araştırması açılmasını istedi.

Reklamlarda kadının cinsel obje olarak kullanılmasına yasak geliyor

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu Başkanı Ayşe Gülsün Bilgehan'ın, kadın raporu AKPM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Oy çokluğu ile kabul edilen rapor ve buna bağlı tavsiye kararı tasarısı; Avrupa Birliği Meclisi'nde görüşülerek oylandıktan sonra yürürlüğe girecek ve tüm AB ülkelerinde, reklamlarda kadın vücudunun cinsel obje olarak kullanılması yasaklanacak.

Mediz, reklamlardaki kadını protesto etti

Kadınların reklamlarda cinsel sömürü olarak kullanılması protesto edildi

Beyoğlu'nda bir grup kadın, reklamlarda kandınların cinsel sömürü aracı olarak kullanılmasını protesto amacıyla eylem yaptı. Eylemciler, reklamlardaki cinsiyetçiliğe karşı herkesi sorumlu olmaya çağırdı.

Kadınların Medya İzleme Grubu (MEDİZ) üyesi yaklaşık 50 kişi, İstiklal Caddesi'nde bulunan Reklamcılar Derneği önünde toplandı. "Kızlarımıza Barbi almayacağız, Çarşaflarımıza aşık perdelerimize tutkun değiliz, Çantamızda leke çıkartıcı taşımıyoruz" yazılı döviz taşıyan eylemciler, "Reklamlarda cinsel ömüdüye son, Barbi değiliz olmayacağız, Yaşasın kadın dayanışması" şeklinde slogan attı.

Hürriyet'in sitesinin yasaklanmasi

Hürriyet'in sitesi 'porno içerdiği' gerekçesiyle bazı Arap ülkelerinde yasaklanmıştı: Hürriyet, internette artık çıplak fotoğrafı yayınlamayacak mış
Hürriyet Gazetesi, internet sitesinden 'çıplak kadın' fotoğraflarını kaldırma kararı aldı. Kararın, çocukların da internet sitelerine kolaylıkla ulaşabildiği göz önünde bulundurularak verildiği açıklandı.

İnternet sitesinde 'çıplak kadın' fotoğrafı kullanmama kararını hürriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge açıkladı.

Medyada cinsel obje ağırlıklı yayın genç kızlara zarar veriyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan kapsamlı bir araştırma, kız çocuklarının cinsel içerikli yayınlardan psikolojik olarak zarar görmekte olduklarını ortaya koydu.

Amerikan Psikoloji Derneği'nin raporuna göre, medyada kızların cinsel obje haline getirilmesi, yeni nesil kız çocuklarında yeme bozukluğu, kendine güven azalması ve depresyona yol açıyor.

Rapor ayrıca cinsel giysilerin pazarlanması ve çocuklara uygun olmayan oyuncak bebeklerin satışını da eleştiriyor. Raporu hazırlayanlar, kız çocukları daha olumlu yerlere yerleştiren imgelere yer verilmesi ve sağlıklı bir cinsel gelişimi teşvik edecek önlemler alınmasını istedi.

Medya, gençleri cinselliğe özendiriyor

ABD'de yapılan bir araştırma, cinsel çağrışımlar içeren müzik, magazin, televizyon programları ve filmlerin, gençlerin daha erken yaşta cinsel ilişkiye yönelmesine yol açtığını ortaya koydu.

Halkin Tv'lere mesaji var

TRT'nin yaptirdigi arastirma Turk ailesinin yuzde 76'sinin Tv'lerdeki cinsel icerikli sahnelerden rahatsiz oldugunu ortaya koydu.

İçeriği paylaş