cinsellik

warning: Creating default object from empty value in /hermes/bosnaweb18a/b1805/myd.hanciykp0/public_html/cinseltuzak.com/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1389.

Yanlış cinsellik bilgileri

Tagged:

Kaliforniya Palo Alto'daki Lucile Packard Children's Hospital doktorlarından Sophia Yen, cinsel konularda bilinen yanlışları ve doğrularını açıkladı.

Yanlış: Tuvaletlerden cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanabilirsiniz.

Ten teması ya da öpüşme ile bazı hastalıklar bulaşabilir. Örneğin öpüşme ile herpes virüsü yayılabilir ama cinsel yolla bulaşan bakteriler sadece insan vücudunda yaşarlar, bunun dışında tuvalet gibi yerlerde bu bakteriler yaşamlarını devam ettiremeyeceğinden bulaşma riski de sıfırdır. Fakat cinsel yolla bulaşan hastalıkların dışındaki hastalıklara yakalanmamak için; tuvalet sonrası gerekli temizliğe her zaman titizlikle dikkat etmek gerekir.

Yanlış: İlk defa seks yaptığınızda hamile kalmazsınız

İlk veya son defa seks yaptığınızda hamile kalma riski taşırsınız. Yapılan araştırmaların sonucunda elde edilen istatistiklere göre insanların % 20'si seks yapmaya başladığı ayın içindeyken hamile kalmaktadırlar. Yani, bayanlar ilk defa seks yaptığında bile hamile kalma riski taşımaktadırlar.

Ergen çocuğunuzla cinselliği konuşun

Ergenliğe giren kızınızla cinsellik hakkında ne konuşacağınızı bilemiyorsanız Psikolog Dr. Başak Demiriz’in bu konuşmada anlatmamız gerekenlerle ilgili önerilerine bir göz atın!

Psikolog Dr. Başak Demiriz’in Milliyet Cadde’de yer alan köşesini severek takip ediyoruz. Psikoterapi diyaloglarından oluşan yazılardan “çocuklarla cinselliği konuşma” konusunda olanı sizlerle paylaşmak istedik…

Anne ve babalar cinselliği çocuklarıyla rahatça konuşabilmeli. Böylece, çocukların cinselliği yanlış bir şekilde internet veya televizyon öğrenmesi ve ileride riskli cinsel davranışlarda bulunmaları önlenebilir.

Danışan: Bugün sizden çocuklarımla ilgili yardım almak istiyorum.

Dr. Başak: Hangi konuda?

Cinsel mutlulukta eğitimin önemi

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, cinsel açıdan mutlu olunmasının yolunun eğitimden geçtiğini, ancak Türkiye'de bu konuda henüz yeterli bilincin oluşmadığını söyledi.

Dr. Cem Keçe, cinselliğin ülke genelinde hala bir ''tabu'' olarak görüldüğünü, ''ayıp, yasak ve günah'' olarak algılandığını belirtti.

Keçe, bu nedenle de cinsellikle ilgili doğru ve güvenilir bilgi edinmenin zorlaştığını ifade ederek, bilgisizlik ve deneyimsizliğin kaçınılmaz olarak mutsuzluğu beraberinde getirdiğini vurguladı.

Cinsel mutluluğun sağlanmasında kişinin, önce kendi bedenini sevmesi ve tanıması gerektiğine işaret eden Dr. Keçe, şöyle konuştu:

Fetiş obje takıntınız varsa cinsel terapi görmelisiniz!

Cinsel Tıp Derneği'nin yaptığı bir araştırma, ülkemizdeki 100 kişiden 5'inin fetişist olduğunu gösteriyor. Fetişizmin sapkınlığa dönmesi halinde cinsel terapi görmek gerekiyor...

3 yıllık evliyim ve bir kariyerim var. Benim sorunum ince çoraplı bayanlar gördüğümde onlara uzun uzun bakma ihtiyacı hissetmem. Sizce bu bir rahatsızlık mıdır? Eğer öyleyse nasıl kurtulabilirim? K.K./İstanbul

Fetişizm, bir objeye ya da vücudun bir kısmına karşı duyulan ve yineleyici bir biçimde ortaya çıkan aşırı cinsel ilgidir. En yaygın olarak bilinen türleri ayak, el, boyun, çorap ve ayakkabı fetişizmidir. Ülkemizde Cinsel Tıp Derneği'nin yaptığı bir araştırmaya göre; her 100 kişiden 5'inin fetişist olduğu tahmin edilmektedir. Toplumsal etmenler, aile ortamı ve etkilenilen olaylar, kişinin cinsel tercihlerini şekillendirir. Bu nedenle insan doğasının ve değer yargılarının kabul ettiği, cinsel uyarım ve cinsel objeler olabilir.

'Her Ülkenin Kendine Göre Bir Cinselliği Var'

Prof. Dr. Halim Hattat: Türkiye'de 40-70 yaş arası her 10 erkekten yedisinin cinsel sorunu var ancak sadece biri doktora başvuruyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji-Androloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat: "Dünyada 40-70 yaş arası erkeklerin yüzde 52'sinin sertleşme ve performans sorunu var. Bu oran Türkler'de daha yüksek."

'Her ülkenin kendine göre bir cinselliği var'
Prof. Dr. Halim Hattat, örf ve âdetlerin cinselliği etkilediğini belirtiyor ve ekliyor: "Ülkelerin yaşam değerleri cinselliği karakterize eder. Ben rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türkiye için biseksüellik trendinden kesinlikle söz edilemez".

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji ABD Androloji Bilimdalı Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsellik hakkında; biseksüellikten, eşcinselliğe, tek eşlilikten çok eşliliğe kadar hepimizin merak ettiği sorulara yanıt verdi.

İngiliz kızlar 14 yaşında seks yapıyor

İngiltere’de yapılan son araştırmaya göre, 14 yaşındaki kızların dörtte biri seks yapmış ve ortalama 3 kişiyle birlikte olmuşlar. Seks yaptıklarını söyleyenlerin yüzde 65’i korumasız yaptıklarını, yüzde 45’i de bir gecelik ilişki yaşadıklarını belirtiyor.

Yüzde 60’ı seks yapmalarında alkolün rolü olduğunu, yarısı alkollü seksten sonra pişman olduklarını, yüzde 29’u da partnerlerinden zevk almadıklarını söylüyorlar. Yaş ortalaması 14 olan 2 bin okuyucusu arasında soruşturma yapan ‘Bliss’ Dergisi’nin bulgularına göre, 13 yaş ya da altındakilerin yüzde 16’sı, 14 yaşındakilerin yüzde 22’si, 15 yaş ya da üstündekilerin yüzde 48’i seks yapmış.

SEKS VE SUUDİ KIZI!

Suudi yazar Rajaa Alsanea, sonraki yıllarda Suudi Arabistan'ın ilk kadın bakanı olmayı da kafasına koymuş durumda.

Kadınların oy vermek ve otomobil kullanmak gibi haklardan bile mahrum olduğu Suudi Arabistan’da Rajaa Alsanea adlı kadın yazarın kitapları çok ilginç bir satış grafiği yakaladı. Bağnazlığıyla meşhur Suudi toplumu, kadınların sesine kulak vererek yeni bir toplumsal gelişimin sinyallerini mi veriyor?

Öğrencisiyle yatakta basıldı

Koca eve geldiğinde gözlerine inanamadı. Öğretmen olan eşi öğrencisiyle yataktaydı.

Kocası , öğretmenlik yapan Jennifer Candida'yı 16 yaşındaki öğrencisiyle çırılçıplak bastı.

ABD’nin Arizona eyaletinde, Gonzales’in kocası Richard mart ayında eve erken geldiği bir akşam eşiyle öğrencisini salonda çıplak yakaladı.
Çocuk korkuyla tuvalete saklanırken, tabancasını çeken Richard, eşini yaraladı. Öfkeli koca hastaneden çıkan eşine boşanma davası açarken, kadın öğretmen önceki gün “reşit olmayan birinin cinsel istismarı” suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı.

Öğrenci ifadesinde “cinsel ilişkiye girmediklerini, sadece masaj yaptıklarını” öne sürdü.

milliyet

Dudak uçuklatan cinayet

İNGİLTERE’de ilginç cinayet davası... Preston’da yaşayan James Bellas (36), ilişkiye girdikten sonra vücudunda uçuklar çıkmasına sinirlenerek sevgilisi Jillinda Fisher’i (26) boğarak öldürdü. Mahkemede suçunu inkar eden Bellas, güzellik uzmanı sevgilisinin olaydan önce kendisine ‘seni hastalığına rağmen kabul ediyorum” yazılı bir mesaj gönderdiğini söyledi. Bellas “Bana kendimi kirli hissettiriyordu” diye konuştu

KADIN CİNSEL OBJE OLARAK KULLANILMASIN

CHP, medyadaki cinsiyetçi anlayışın araştırılması ve medyanın kadını "arka sayfa güzeli" ya da gündüz kuşağında "ağlayan aldatılmış, çaresiz kadın" olarak görme anlayışından uzaklaştırılması için Meclis araştırması açılmasını istedi.

Okulda seks ve dayak skandalı

Kadın öğretmenle birlikte olduğu iddia edilen müdür, bir grup öğretmeni tehdit etti..

Fatih’te bir okulda kadın öğretmenle birlikte olduğu iddia edilen müdür, bir grup öğretmeni “dedikodu” gerekçesiyle tehdit etti..

İstanbul Fatih’teki bir ilköğretim okulu, müdür ve bir kadın öğretmen arasındaki aşk skandalıyla çalkalanıyor. İddiaya göre, okul müdürü C.K., kadın öğretmenle ‘Mutluluk’ filmini izleme bahanesiyle gittiği konferans salonunda beraber oldu.

Reklamlarda kadının cinsel obje olarak kullanılmasına yasak geliyor

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu Başkanı Ayşe Gülsün Bilgehan'ın, kadın raporu AKPM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Oy çokluğu ile kabul edilen rapor ve buna bağlı tavsiye kararı tasarısı; Avrupa Birliği Meclisi'nde görüşülerek oylandıktan sonra yürürlüğe girecek ve tüm AB ülkelerinde, reklamlarda kadın vücudunun cinsel obje olarak kullanılması yasaklanacak.

ABD'de kürtaj yaptıranların beşte biri 10'lu yaşlarda

Amerika'da öğrenciler arasındaki cinsel ilişkilerin sebep olduğu sosyal, psikolojik ve sağlıkla ilgili olumsuz sonuçları önleyebilmek için yapılan çalışmalar sonuç vermiyor.

Kongre'ye sunulan yeni bir araştırmaya göre, cinsel eğitime ayrılan milyonlarca dolar ödenek ve ülke çapında uygulanan çeşitli programlara rağmen aynı yaşlardaki öğrenciler cinsel ilişkiden kaçınmıyorlar. İlk cinsel ilişki yaşı da düşüyor. Eyaletlerde istenmeyen gebelikleri ve cinsel yollarla bulaşan AIDS gibi hastalıkların yayılmasını önleyebilmek için okullarda ücretsiz olarak binlerce prezervatif dağıtılıyor. Cinsel yollarla bulaşan hastalıkları önlemek için ayrılan paralar yetersiz kalıyor.

Medya, gençleri cinselliğe özendiriyor

ABD'de yapılan bir araştırma, cinsel çağrışımlar içeren müzik, magazin, televizyon programları ve filmlerin, gençlerin daha erken yaşta cinsel ilişkiye yönelmesine yol açtığını ortaya koydu.

Gençler, 'cinsel içerikli sohbet odalarında' kişiliklerini kaybediyor

Türkiye'de internet kullanımının gün geçtikçe artması bebareberinde çeşitli tehlikeleri de getirdi.

İçeriği paylaş